Ülseratif Kolit ve bağırsak hastalıkları

Crohn Tedavisinde Doğal Yöntemler: Nane Yağı

0 168

Nane yağı, bir kalsiyum kanalı engelleyicisi olarak hareket ederek bağırsakların düz kaslarının gevşemesine yardımcı olur. Çok sayıda klinik çalışma, nane yağının IBD semptomları için faydalarını minimum yan etki ile göstermiştir.

MyCrohnsAndColitisTeam‘in birçok üyesi Crohn semptomlarını iyileştirmek için nane yağı kullandıklarına inanmaktadır. İşte insanların onu kullandıkları çeşitli yollardan bazıları:

“Her gün iki nane yağı tableti alıyorum. Krampları ve şişkinliği gerçekten azaltıyor.”
“Az önce suyuma bir damla nane yağı damlattım. Mide kramplarım azaldı!”
“Kramplar ve ağrılar olduğunda karnımın alt kısmına bir silindir şişe içinde nane yağı ve lavanta kullanıyorum, inanılmaz.”
“Dilimin altına bol miktarda nane yağı damlattım. Birkaç dakika midemi bulandırdı ama çok geçmeden karın ağrım 7’den 2’ye düştü. Çok heyecanlandım ama şüpheciydim. Bu yüzden bugün tekrar denedim. Yine işe yaradı.”
“Nane yağı, lavanta ve sığla içeren bir difüzörün mide bulantısı ve mide ağrısına iyi geldiğini öğrendim. Her gün kullanıyorum. İşe yarıyor ve evim güzel kokuyor.”

Kaynak: https://www.mycrohnsandcolitisteam.com/resources/natural-treatments-for-crohns-disease#:~:text=Peppermint%20oil%20helps%20relax%20the,to%20improve%20their%20Crohn’s%20symptoms.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.