“The Last of Us” 4 Milyondan Fazla İzleyiciyle Prömiyerini Yaptı

Date:

Pedro Pascal ve Bella Ramsey’in başrollerini paylaştığı HBO’nun The Last of Us dizisinin prömiyeri, Amerika Birleşik Devletleri’nde kanal ve HBO Max yayın hizmeti genelinde 4,7 milyon gibi etkileyici bir izleyici kitlesine ulaştı. (Bu rakamlar HBO ve Nielsen reytinglerinden elde edilen birinci taraf verilerine dayanmaktadır). Türkiye’de BluTv tarafından yayımlanan dizinin ilk bölümü oldukça ilgi gördü.

Bu rakam, 2022’deki House of the Dragon’un ardından ve Boardwalk Empire’ın 2010’daki prömiyerinden bu yana, HBO Max’in çıkışından önce, kanal için en büyük ikinci çıkış oldu. The Last of Us’ın çıkışı, ABD’de bölüm başına ortalama 19,5 milyon izleyiciyle prömiyerini yapan Euphoria’nın 2. Sezon çıkışının neredeyse iki katıydı ve Pazar gecesi izleyicisi genellikle bir dizinin bölüm başına toplam brüt izleyicisinin yüzde 20-40’ını yansıtıyor.

Baş yapımcılar Craig Mazin ve Neil Druckmann, “Odak noktamız, bu sevilen hikâyenin olabildiğince büyük bir kitle için mümkün olan en iyi uyarlamasını yapmaktı” dedi. “Hem eski hem de yeni hayranlarımızın The Last of Us’ı evlerine ve kalplerine kabul ettiklerini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

“HBO & HBO Max Content Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Casey Bloys ise şunları söyledi: “Hem dizinin hem de oyunun hayranlarının bu ikonik hikâyeyi yeni bir şekilde deneyimlediklerini görmekten heyecan duyuyoruz ve bu başarının elde edilmesine yardımcı oldukları için onlara şükranlarımızı sunuyoruz. “Craig, Neil ve bu diziyi hayata geçirmek için yorulmadan çalışan muhteşem oyuncu kadrosu ve ekibi tebrik ediyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki hayranların sezonun geri kalanının keyfini çıkarmasını dört gözle bekliyoruz.”

The Last of Us – ve ilk bölümü “When You’re Lost in the Darkness” – eleştirmenlerden büyük beğeni topladı. Dizi şu anda Rotten Tomatoes’da yüzde 99’luk bir reytinge sahip. TV Guide Magazine’in kıdemli eleştirmeni Matt Roush ilk bölüm için yaptığı değerlendirmede diziye beş üzerinden dört buçuk yıldız verdi ve “The Walking Dead’in ilk günlerini aratmayan, alışılmadık derecede etkileyici, zaman zaman yürek parçalayıcı bir dehşet yolculuğu haline gelmek için kökenlerini aşıyor” dedi.

The Last of Us, Pazar günleri, HBO’da. Amerika yayınından bir gün sonra da BluTV‘de.

14 yaşındaki Ellie, tüm insanlığı yok eden bir salgının tek çaresidir. Gözü pek bir kaçakçı olan Joel, Ellie’yi bilim insanlarına teslim etmek için tutulur. Baskı altında bir karantina bölgesinden Ellie’yi kaçırmak zorunda olan Joel, çok geçmeden Ellie ile bir bağ kurar. Küçük bir iş gibi görünen bu kurtarma operasyonu vahşi ve acımasız bir hayatta kalma mücadelesine dönecektir.

Editör
Editörhttps://crohntedavisi.com
Bu web sitesinde Crohn Ülseratif Kolit ve İBH ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Crohn ile ilgili internet üzerinde dağınık, karışık ve yanıltıcı pek çok bilgi bulunmaktadır. Bu da bir çok crohn hastasının moralini bozmakta, hastalığıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı yöntemlerden medet ummasına yol açmaktadır. Bu web sitesi crohn hastalığıyla ilgili bilimsel her tür bilgi ve gelişmeyi okurlarına sağlıklı bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Bu web sitesindeki bütün yazılar ve açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekiminizin vereceği bilgileri ve ilaçları esas alın. Bize ulaşmak için bilgi@crohntedavisi.com mail adresine yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Crohn Hastalığı ve Kalp Sağlığı

Crohn hastalığı ile yaşayan kişilerde kalp hastalığı ve kalp...

Prof. Dr. İsmail Gömceli

Anasayfa Hakkında Uyguladığı Tedaviler Akademik Çalışmalar Basından İletişim Prof. Dr. İsmail Gömceli Gastrointestinal sistem ve kanser...

Kuzey Kutbu’ndan Gelen Zombi Virüsleri İnsanlığın Sonunu mu Getirecek?

Çözülen donmuş toprak Neandertal döneminden kalma mikropları serbest bırakıyor...

Klinik Zorluklar: Crohn Hastalığında Anti-TNF’nin Ötesinde Yeni Hedefler Bulmak

Tümör nekroz faktörünü (TNF) bloke eden biyolojik ilaçlar inflamatuar...