Ülseratif Kolit ve bağırsak hastalıkları

Antalya Ruhbilim Okulu

Online Psikoterapi, Yazarak İyileşme

Antalya Ruhbilim Okulu, Ağustos 2020’de Yazarak iyileşme Programı kapsamında Zoom toplantılarına başlamıştır. Yazarak İyileşme, yazar ve psikoterapist eşliğinde sürdürülen, süreç odaklı bir grup terapisidir. Amaç iyileşmek ve iyileştirmektir. Grupta bulunanlar bir hafta önceden belirlenmiş konular hakkında bir-iki sayfalık yazılarıyla çalışmaya katılmakta ve WhatsApp destek grubunda yer almaktadır. Yazılan yazılar Antalya Ruhbilim Okulu’nun yayıncılık ayağını yürüten Zuzu Yayınları tarafından kitaplaştırılmaktadır. Dünyanın dört bir yanından katılımcıların yer aldığı bu çalışmaya, Türkçede ilerlemek ve kendi içsel yolculuğunu geliştirmek isteyen herkes katılabilmektedir.

Yazarak İyileşme, dil, edebiyat ve psikoterapi disiplinlerinin metotları kullanılarak bireyin gündelik sorunlarıyla olduğu kadar geçmişten gelen ve aşamadığı sıkıntılarının çözümünde katkı sunan bütüncül bir bakış edinmelerini ve iç görü kazanmalarını sağlayan bir atölyedir. Tıpkı Analitik Psikolojide Carl Gustav Jung’un rüya analizinde kullandığı “Amplifikasyon” yöntemi gibi, Yazarak İyileşme de bireyin kendi sorunlarının daha geniş bir çerçevede anlaşılmasını ve kültürün bazı motifleriyle ve arketipsel süreçlerle ilişkilendirilmesini sağlayarak dönüşümler yaratır. Atölyede her hafta bir konu/kelime seçilmekte ve buna ilişkin 1-2 sayfalık bir edebiyat metni (öykü, şiir, deneme, mektup, diyalog, piyes vb.) yazılması istenmektedir. Bu konu/kelime aynı zamanda arketipsel bir semboldür de. Arketipsel bir sembolün anlamını düşünürken, ona bir sanat eserine bakar gibi bakmak faydalı olabilir.

Yazarak İyileşme’ye siz de katılmak ister misiniz? Buradan kayıt için bize ulaşmanız, telefonla aramanız ya da e-posta atmanız yeter. Biz size hemen döneriz.

yunusterapi@gmail.com

0532 372 6544

Dr. Murat Kemaloğlu ve Antalya Ruhbilim Okulu Hakkında:

Antalya Ruhbilim Okulu 30 yılı aşkın bir süredir psikoterapi üzerine araştırma geliştirme çalışmaları yürüten bir limited şirkettir. Özbekistan’dan Amerika’ya, Lüksemburg’dan İran’a, Tacikistan’dan Almanya’ya dünyanın dört bir yanından gelen danışan ve öğrencilerine hizmet veren Antalya Ruhbilim Okulu Dr. Murat Kemaloğlu’nun yönetiminde psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Dr. Murat Kemaloğlu, 1957 yılında Karşıyaka İzmir’de doğdu. ABD Michigan’da liseyi bitirdi. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Hekim olarak çalıştığı askerlik hizmetinden sonra, 1982-1984 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

1984- 1989 yılları arasında Zürih Carl Gustav Jung Enstitüsü’nde analitik psikoterapi eğitimi aldı. Zürih Carl Gustav Jung Enstitüsü’nde eğitim görmüş olan dünyadaki tek Türk hekimidir. Atina, Floransa, Rio de Jenero, Vancouver ve Türkiye’nin çeşitli illerindeki uluslararası kongrelerde bildiriler sundu. Dortmund, Dresden, Lüxemburg, Prag, Bratislava, Manheim, Kazan, Aşkabat, Maskat, San’a, Bükreşte ve Budapeşte’de “Yunus Terapisiyle Gelişme Kaçınılmazdır” adıyla konferanslar verdi. Aralarında Budpeşte Peto Enstitüsü gibi tanınmış kurumların olduğu çeşitli özel kuruluşlarda, Brno Masaryk Üniversitesinde, ülkemizdeki Ege ve Eskişehir Anadolu Üniversitesinde, Mersin Üniversitesinde ve çeşitli derneklerde eğitimler verdi, çalıştaylar düzenledi.  Romanya Bükreş, Bratislava, Almanya ve Lüksemburg’ta radyo ve televizyon programlarında yer aldı. Reflextions on Psychosis adlı tez çalışması Türkçe “Deliliğe Dair Tefekkür” adıyla kitap olarak basıldı. Türkiye’de psikoterapiye ilişkin çeşitli radyo ve televizyon programları yaptı, birçok dergi ve gazetede röportajları yayımlandı. Kültür, sanat ve edebiyat dergilerine makaleler yazdı. Ressam Devrim Erbil’in resimlerine dair analiz yazısı özel olarak hazırlanmış olan Devrim Erbil kitabında yer aldı. Antalya Ruhbilim Okulu’nun çeşitli konulara dair özgün görüşlerinin yer aldığı “Psikoterapide 50 Yıl” kitabı Zuzu Kitap’tan çıktı.

https://www.ruhbilimokulu.com/Kategoriler/hizmetlerimiz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası