Reklam Bölümü
Beslenme

Bağırsak Florasına Faydalı Besinler

Bağırsak sağlığımız birçok hayati sağlık sorununu ilgilendiren bir konu. Sağlıklı olmayan bir bağırsak florası, pek çok hastalığa davetiye çıkartır. Çünkü düzgün, sağlıklı ve dengeli çalışmayan bağırsaklar bütün vücudu zehirlemeye başlar, durmadan toksin üretir. Yanı sıra aldığımız gıdaların içindeki besinleri de özümseyemez. Bu nedenlebağırsak sağlığı çok hayati bir konudur. Biz de çeşitli kaynaklardan derlediğimiz bağırsak florasına iyi gelen, bağırsak florasını iyileştiren, bağırsaklarımızın dengeli ve düzenli çalışmasını sağlayan besinleri yazacağız.

Probiyotikler

Elbette böyle bir listenin en başında Probiyotikler yer alır. Probiyotik nedir? Probiyotikler besinlerde bulunan yaşayan mikroorganizmalar/bakterilerdir. Probiyotikler yeterli miktarda bulunduklarında yaşadıkları vücuda oldukça büyük yararlar sağlarlar. Tıp son yıllarda probiyetiklerin önemine dair ciddi çalışmalar ortaya yapmıştır.

Probiyotik dediğimiz bu mikroorganizmalar yararlı bakterilerdir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardım ederler. Probiyotikler bağırsak floramızı iyileştirir.

Düzenli probiyotik tüketmek sindirim sistemindeki bazı  bazı sağlık sorunlarının çözülmesine yardımcı olur. Aşsğıdaki hastalıkların etkilerinin azalmasına, iyileşme süreçlerine büyük katkı sağlar:

  • Kabızlık
  • İshal
  • Mide ve bağırsakta gaz birikmesi
  • Yedikten sonra genişleme, damarlanma
  • Crohn hastalığı
  • Hassas bağırsak sendromu
  • Ülseratif Kolit

 

Editör

Bu web sitesinde Crohn Ülseratif Kolit ve İBH ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Crohn ile ilgili internet üzerinde dağınık, karışık ve yanıltıcı pek çok bilgi bulunmaktadır. Bu da bir çok crohn hastasının moralini bozmakta, hastalığıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı yöntemlerden medet ummasına yol açmaktadır. Bu web sitesi crohn hastalığıyla ilgili bilimsel her tür bilgi ve gelişmeyi okurlarına sağlıklı bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Bu web sitesindeki bütün yazılar ve açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekiminizin vereceği bilgileri ve ilaçları esas alın. Bize ulaşmak için bilgi@crohntedavisi.com mail adresine yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top button
Close