Crohn Tedavisinde Seçeneklerinizi Keşfedin

Date:


Kabullenmeyin. Crohn semptomlarınızın kaynağına inen bir tedavi planını talep edin.

Crohn semptomlarına ve bağırsak zarında hasara neden olabilecek altta yatan iltihabı ele almak için semptomların giderilmesinin ötesine geçen Crohn tedavi seçenekleri mevcuttur. Doktorunuza sizin için doğru olabilecek bir tedavi planı hakkında bilgi verin.

Crohn semptomlarınızın kaynağını hedefleyin
Crohn semptomlarının önüne geçebilmeniz için öncelikle bunların arkasında ne olduğunu bilmeniz gerekir. Crohn semptomları, gastrointestinal sisteminizdeki aşırı iltihaplanma ile bağlantılıdır. Bu iltihaplanma devam ederse, vücudunuzda daha fazla hasara yol açabilir, bu da semptomların kötüleşmesi anlamına gelir. Enflamasyonun zaman içinde azaltılması karın ağrısı, ishal, yorgunluk ve rektal kanama gibi semptomların iyileşmesine yardımcı olabilir. Enflamasyonun kontrol altına alınması bağırsaklarınızdaki dokuların iyileşmesini de sağlayabilir.
Bağırsak astarınızı korumaya ve remisyona ulaşmaya yardımcı olmak için iltihabı kontrol etmek Crohn tedavisinin bir hedefidir.

Crohn ilaçları bağırsak astarınızdaki aşırı iltihabı kontrol etmek için tasarlanmıştır. Enflamasyon bastırıldığında, yaygın Crohn semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olabilir.

Remisyon nedir?
Crohn’unuzun remisyonda olması, hiçbir belirti yaşamadığınız anlamına gelir. Crohn semptomlarının hayatınızı etkiliyor olabileceği tüm yolları düşünürseniz, remisyona ulaşmanın ve bunu sürdürmenin neden bu kadar önemli olduğunu anlamak kolaydır.

Remisyonu süreklileştirmek, tedavide gözetilen bir durumdur. Kullanılan ilaçlar ve uygulanan tedavilerle remisyona geçmek ve yaşam kalitesini yükseltmek hedeflenmektedir.

Enflamasyonu kontrol altına almak remisyona girmenize yardımcı olabilir. Bu, bağırsak sıklığında artış, karın ağrısı, ishal, yorgunluk ve rektal kanama gibi Crohn semptomlarını yaşamadığınız anlamına gelir.

Enflamasyonun kontrol altına alınması remisyonu sürdürmenize de yardımcı olabilir. Bu, semptomlarda sürekli rahatlama sağladığınız anlamına gelir. Enflamasyonun kontrol altına alınması bağırsak astarınızdaki dokunun onarılmasına yardımcı olabilir ve bu da remisyonu sürdürmenize yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda endoskopik iyileşme olarak da bilinir, çünkü değişiklikler endoskopi sırasında görülebilir.

Editör
Editörhttps://crohntedavisi.com
Bu web sitesinde Crohn Ülseratif Kolit ve İBH ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Crohn ile ilgili internet üzerinde dağınık, karışık ve yanıltıcı pek çok bilgi bulunmaktadır. Bu da bir çok crohn hastasının moralini bozmakta, hastalığıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı yöntemlerden medet ummasına yol açmaktadır. Bu web sitesi crohn hastalığıyla ilgili bilimsel her tür bilgi ve gelişmeyi okurlarına sağlıklı bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Bu web sitesindeki bütün yazılar ve açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekiminizin vereceği bilgileri ve ilaçları esas alın. Bize ulaşmak için bilgi@crohntedavisi.com mail adresine yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Crohn Hastalığı ve Kalp Sağlığı

Crohn hastalığı ile yaşayan kişilerde kalp hastalığı ve kalp...

Prof. Dr. İsmail Gömceli

Anasayfa Hakkında Uyguladığı Tedaviler Akademik Çalışmalar Basından İletişim Prof. Dr. İsmail Gömceli Gastrointestinal sistem ve kanser...

Kuzey Kutbu’ndan Gelen Zombi Virüsleri İnsanlığın Sonunu mu Getirecek?

Çözülen donmuş toprak Neandertal döneminden kalma mikropları serbest bırakıyor...

Klinik Zorluklar: Crohn Hastalığında Anti-TNF’nin Ötesinde Yeni Hedefler Bulmak

Tümör nekroz faktörünü (TNF) bloke eden biyolojik ilaçlar inflamatuar...