Ülseratif Kolit ve bağırsak hastalıkları

Crohn Tedavisinde Seçeneklerinizi Keşfedin

0 24


Kabullenmeyin. Crohn semptomlarınızın kaynağına inen bir tedavi planını talep edin.

Crohn semptomlarına ve bağırsak zarında hasara neden olabilecek altta yatan iltihabı ele almak için semptomların giderilmesinin ötesine geçen Crohn tedavi seçenekleri mevcuttur. Doktorunuza sizin için doğru olabilecek bir tedavi planı hakkında bilgi verin.

Crohn semptomlarınızın kaynağını hedefleyin
Crohn semptomlarının önüne geçebilmeniz için öncelikle bunların arkasında ne olduğunu bilmeniz gerekir. Crohn semptomları, gastrointestinal sisteminizdeki aşırı iltihaplanma ile bağlantılıdır. Bu iltihaplanma devam ederse, vücudunuzda daha fazla hasara yol açabilir, bu da semptomların kötüleşmesi anlamına gelir. Enflamasyonun zaman içinde azaltılması karın ağrısı, ishal, yorgunluk ve rektal kanama gibi semptomların iyileşmesine yardımcı olabilir. Enflamasyonun kontrol altına alınması bağırsaklarınızdaki dokuların iyileşmesini de sağlayabilir.
Bağırsak astarınızı korumaya ve remisyona ulaşmaya yardımcı olmak için iltihabı kontrol etmek Crohn tedavisinin bir hedefidir.

Crohn ilaçları bağırsak astarınızdaki aşırı iltihabı kontrol etmek için tasarlanmıştır. Enflamasyon bastırıldığında, yaygın Crohn semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olabilir.

Remisyon nedir?
Crohn’unuzun remisyonda olması, hiçbir belirti yaşamadığınız anlamına gelir. Crohn semptomlarının hayatınızı etkiliyor olabileceği tüm yolları düşünürseniz, remisyona ulaşmanın ve bunu sürdürmenin neden bu kadar önemli olduğunu anlamak kolaydır.

Remisyonu süreklileştirmek, tedavide gözetilen bir durumdur. Kullanılan ilaçlar ve uygulanan tedavilerle remisyona geçmek ve yaşam kalitesini yükseltmek hedeflenmektedir.

Enflamasyonu kontrol altına almak remisyona girmenize yardımcı olabilir. Bu, bağırsak sıklığında artış, karın ağrısı, ishal, yorgunluk ve rektal kanama gibi Crohn semptomlarını yaşamadığınız anlamına gelir.

Enflamasyonun kontrol altına alınması remisyonu sürdürmenize de yardımcı olabilir. Bu, semptomlarda sürekli rahatlama sağladığınız anlamına gelir. Enflamasyonun kontrol altına alınması bağırsak astarınızdaki dokunun onarılmasına yardımcı olabilir ve bu da remisyonu sürdürmenize yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda endoskopik iyileşme olarak da bilinir, çünkü değişiklikler endoskopi sırasında görülebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.