Reklam Bölümü
Crohn ve YaşamGüncel Bilgiler

Görünmez koşullar: Görünmez durum nedir?

Görünmez bir durum, görülemeyen tıbbi bir durumdur.

Crohn hastalığı, çölyak hastalığı, orak hücreli anemi ve lupus görünmez koşulların sadece birkaç örneğidir.

Bunlar genellikle hayatı tehdit eden hastalıklar değildir ancak onlarla birlikte yaşayan kişinin günlük hayatını etkileyebilir.

Örneğin, kronik ağrısı olan birinin toplu taşıma araçlarında oturması gerekebilir, ama sadece bakarak iyi olmadıklarını asla anlayamayabilirsiniz.

Görünmez koşullar insanları farklı şekillerde etkileyebilir.

Görünmez bir hastalığı olan biri her zaman veya kimi zamanlar acı çekebilir, belirli şeyleri yiyemeyebilir veya diğerlerinden daha kolay yorulabilir.

Bazı görünmez durumların belirtileri gelip gidebilir ve kişi her zaman bundan etkilenmeyebilir.

Böylece bir gün iyi görünüp iyi hissedebilirler, ertesi gün öyle olmayabilirler.

Editör

Bu web sitesinde Crohn Ülseratif Kolit ve İBH ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Crohn ile ilgili internet üzerinde dağınık, karışık ve yanıltıcı pek çok bilgi bulunmaktadır. Bu da bir çok crohn hastasının moralini bozmakta, hastalığıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı yöntemlerden medet ummasına yol açmaktadır. Bu web sitesi crohn hastalığıyla ilgili bilimsel her tür bilgi ve gelişmeyi okurlarına sağlıklı bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Bu web sitesindeki bütün yazılar ve açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekiminizin vereceği bilgileri ve ilaçları esas alın. Bize ulaşmak için bilgi@crohntedavisi.com mail adresine yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top button
Close