Araştırmacılar Crohn hastalığının her yönünü anlamayabilir , ancak bu etkili bir şekilde yönetmenin yolları olmadığı anlamına gelmez. Bu blogcuların yaptığı da aynen bu. Bu yılın en iyi Crohn bloglarının arkasındaki yazarlar, sağlam tıbbi tavsiye ve kişisel hikayeler paylaşarak ziyaretçilerini eğitmek, ilham vermek ve güçlendirmek için aktif olarak çalışıyorlar. Yolculuğunuzda yalnız olmadığınız önemli bir hatırlatma.

Çalıntı Kolon

Crohn blogları

Stephanie Hughes’a 1999 yılında Crohn hastalığı teşhisi kondu ve hatırlayabildiği sürece mantrası “ameliyattan başka bir şey” idi. Ama bir çok düşünce ve duadan sonra bu zihniyet değiştirdi. Şimdi, kolon cerrahisi sonrası, Stephanie hayatını bir anne, bir eş, bir triatlet ve bir ostomat olarak yaşamanın nasıl bir şey olduğunu yazıyor.

Ostomi Blogunu Keşfedin

Crohn blogları

Bu çevrimiçi farkındalık kampanyası, bu hayat kurtaran ameliyatlar hakkında olumlu farkındalık yaratarak ostomi cerrahisinin damgalanmasına meydan okuyor. Ostomi ameliyatları konusunda endişe duyan herkes, sitenin dört düzenli katılımcısı tarafından paylaşılan samimi bakış açıları ve ilham verici hikayeler bulacaktır.

Crohn Hastalığı: Koltuğu Düşürmek

Crohn's blogs

Kendinden tanımlanmış bir “Crohnie” Vern, Crohn’un 2008’den beri yaptığı yolculuğun her yönünü ve dönüşünü paylaşıyor. Bloglamaya ek olarak Vern, resim sanat terapisi olarak kullanır.

Crohn’s & Colitis Birleşik Krallık

Crohn's blogs

Bu kar amacı gütmeyen İngiltere, Crohn hastalığı, ülseratif kolit ve diğer enflamatuar bağırsak hastalıkları hakkında farkındalık yaratmaya kararlıdır. Blog, tedaviler, ilaçlar, savunuculuk ve bağış toplama çabalarıyla ilgili güncel haberler için harika bir kaynaktır. Okuyucular ayrıca Crohn’larla ve sevdikleriyle yaşayan insanlardan birinci şahıs hesapları bulacaklar.

Crohn’s & Colitis Kanada

Crohn's blogs

Kanada kar amacı gütmeyen kuruluş, Crohn ve kolitli kişilerin yaşamlarını iyileştirmek için var. Blogda yayınlar haberlere ve olaylara ayrılır, böylece doğru içeriği hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Yaşam tarzı tavsiyelerine, semptom yönetimi ipuçlarına, mevcut araştırmalara ve savunuculuk fırsatlarına göz atın.

Crohn ve Kolit Topluluğu

Crohn’s & Colitis Topluluğu bu koşulların zorluklarını ve günlük yaşamı kolaylaştırmak için doğru kaynakların ve desteğin oynadığı rolü anlıyor. Burada tartışma panoları, kişisel hikayeler, uzmana sor panelleri ve çok daha fazlası şeklinde destek bulacaksınız.

Işıklar, Kamera, Crohn

Crohn's blogs

Natalie Hayden, Crohn hastalığı ile hayatına engelsiz bir bakış getirerek, yolculuğuna ihtiyaç duyan herkese ilham vermenin ve onları eğitmenin bir yolu olarak başkalarıyla paylaşıyor. Mücadelelerin üstesinden gelmekten küçük zaferleri kutlamaya kadar, hiçbir kronik hastalığın ışıltısını köreltmemesi gerektiğinin kanıtıdır.

Jenni’nin Bağırsakları

Crohn's blogs

Jenni Lock canlandırıcı bir espri anlayışıyla “bağırsak saçmalıklarını” yazıyor. Oldukça tıbbi koşullar listesi ile uğraşırken, blogu, ilişki kurmak, öğrenmek ve gülmek isteyen herkes için yararlı bir çıkış noktası ve harika bir yer olarak hizmet ediyor.

Şifalı kız

Crohn's blogs

Alexa Federico’nun 12 yaşında Crohn hastalığı ile tanısı, sertifikalı bir beslenme terapisi uygulayıcısı olarak gelecekteki kariyerinin ilham kaynağıydı. Şimdi insanlara yiyecekleri sağlıklarına karşı nasıl kullanacaklarını öğretiyor – buna karşı değil. Blogunda, Alexa’nın Crohn’s ile olan kişisel deneyiminden beslenme, yemek tarifleri, müşteri referansları ve hikayeleri ele alan yararlı yayınlara göz atın.

InflammatoryBowelDisease.net

Crohn's blogs

Enflamatuar bağırsak hastalığının kontrolünü almak doğru araçlar ve kaynaklarla başlar ve bu kapsamlı web sitesinde bulabileceğiniz şey budur. Amaç, eğitim ve toplum yoluyla hastaları ve bakıcıları güçlendirmektir. Tıp uzmanları tarafından yazılan makalelere ve yaşamlarına inflamatuar bağırsak hastalığı tarafından dokunanlardan birinci şahıs hikayelerine göz atın.

Kronik Olarak Güçlü

Crohn's blogs

Shawn blogunu insanları sadece hasta değil, aynı zamanda kendi sağlık hizmetlerinde ortak olmaları için bir platform olarak kullanıyor. Ülseratif kolit ile yaptığı kendi yolculuğu sayesinde yakından anladığı bir şey. Kişisel deneyimleri ve savunuculuk çabalarıyla ilgili birçok yayınına göz atın.

Greg Williams

Crohn's blogs

Greg Williams bir Crohn ve ülseratif kolit doğal sağlık uzmanıdır. Eşi Donna’nın ülseratif koliti vardır ve bu beslenme uzmanının, yaşamına, şartlarına göre değil, yaşamına yardımcı olan adım adım bir yaklaşım geliştirmeye çok fazla zaman ve çaba harcaması yararına olmuştur. Blogunda Greg diyet ipuçlarını, müşterilerinden gelen hikayeleri, geleneksel yönetim yöntemlerinin neden kısa olabileceğine dair ayrıntıları ve çok daha fazlasını paylaşıyor.

Bu kadar kötü

Crohn's blogs

Sam Cleasby’ye 2003 yılında ülseratif kolit teşhisi konuldu. Daha sonra destek ve gerçek yaşam öyküleri için bir alan yarattı – bir yerlerde benlik saygısına ve diğerlerinde olumlu beden imajına ilham verebileceği bir yer. Hiç kimse IBD’nin acısını ve utanmasını Sam’den daha iyi anlamıyor ve farkındalık yaratmaya ve ihtiyacı olanlarla bağlantı kurmaya kararlı.

Bu blogları dikkatle seçtik, çünkü okuyucularını sık güncellemeler ve yüksek kaliteli bilgilerle eğitmek, ilham vermek ve güçlendirmek için aktif olarak çalışıyorlar. Bestblogs@healthline.com adresinden bize e-posta göndererek favori blogunuzu aday gösterin !


Jessica Timmons

Jessica Timmons 10 yılı aşkın bir süredir yazar ve editör. Bugün, büyük bir istikrarlı ve büyüyen müşteri grubu için dört kişilik bir anne olarak yazıyor, düzenliyor ve danışıyor, bir dövüş sanatları akademisi için bir fitness yardımcısı olarak bir yan konserde sıkıyor.