Ülseratif Kolit ve bağırsak hastalıkları

Coimbra protokolü ve Otoimmün Hastalıklar

0 76

Profesör Amon şu anda Almanya’da, otoimmün hastalikların Coimbra protokolüne göre yüksek doz D vitamini tedavisi sertifikasına (Eylül 2018) sahip tek dermatologtur. Bakınız: www.coimbraprotokoll.de

Almanya’nın her yerinden ve yurtdışından da hastalar bu özel yöntemle tedavi olmak için merkezimize geliyorlar.

Almanya’da bu tedavi protokolü 2016 dan beri otoimmün hastalıklar için kullanılmaktadır. Coimbra protokolünün esasında, edinilmiş bir D vitamini direncinin ve biyolojik aktif D vitaminin yetersiz biyolojik aktivitesinin yüksek doz D vitamini verilmesiyle üstesinden gelinmesi hipotezi yatar. Bu tedavi, kendi kendine uygulandığında çok önemli sakıncalar içerir ve bu tedavi için özel eğitimi olan hekimler dışında uygulanamaz.

Çoğu durumda, tedavi protokolü hastalıkta ciddi bir iyileşmeye yol açabilir. Hastalığın sebeplerinin bulunmasi, yaşam tarzının kesin olarak tanımlanması ve gerekirse düzeltilmesi, olası hastalık tetikleyicilerinden sakınılması esastır.

Bu protokolle ilgili güvenlik verilerini yayınladık ve bu veriler, doğru kullanıldığında, yüksek dozda D vitamini alan hastalar için önemli bir risk olmadığını gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.