Reklam Bölümü
Otoimmün Hastalıklar

Coimbra protokolü ve Otoimmün Hastalıklar

Profesör Amon şu anda Almanya’da, otoimmün hastalikların Coimbra protokolüne göre yüksek doz D vitamini tedavisi sertifikasına (Eylül 2018) sahip tek dermatologtur. Bakınız: www.coimbraprotokoll.de

Almanya’nın her yerinden ve yurtdışından da hastalar bu özel yöntemle tedavi olmak için merkezimize geliyorlar.

Almanya’da bu tedavi protokolü 2016 dan beri otoimmün hastalıklar için kullanılmaktadır. Coimbra protokolünün esasında, edinilmiş bir D vitamini direncinin ve biyolojik aktif D vitaminin yetersiz biyolojik aktivitesinin yüksek doz D vitamini verilmesiyle üstesinden gelinmesi hipotezi yatar. Bu tedavi, kendi kendine uygulandığında çok önemli sakıncalar içerir ve bu tedavi için özel eğitimi olan hekimler dışında uygulanamaz.

Çoğu durumda, tedavi protokolü hastalıkta ciddi bir iyileşmeye yol açabilir. Hastalığın sebeplerinin bulunmasi, yaşam tarzının kesin olarak tanımlanması ve gerekirse düzeltilmesi, olası hastalık tetikleyicilerinden sakınılması esastır.

Bu protokolle ilgili güvenlik verilerini yayınladık ve bu veriler, doğru kullanıldığında, yüksek dozda D vitamini alan hastalar için önemli bir risk olmadığını gösteriyor.

Editör

Bu web sitesinde Crohn Ülseratif Kolit ve İBH ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Crohn ile ilgili internet üzerinde dağınık, karışık ve yanıltıcı pek çok bilgi bulunmaktadır. Bu da bir çok crohn hastasının moralini bozmakta, hastalığıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı yöntemlerden medet ummasına yol açmaktadır. Bu web sitesi crohn hastalığıyla ilgili bilimsel her tür bilgi ve gelişmeyi okurlarına sağlıklı bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Bu web sitesindeki bütün yazılar ve açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekiminizin vereceği bilgileri ve ilaçları esas alın. Bize ulaşmak için bilgi@crohntedavisi.com mail adresine yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top button
Close