Reklam Bölümü
Crohn Tanı YöntemleriYeni Tedaviler

Crohn hastalığını tedavi etmek için yeni bir ilaç yüzlerce hastanın ağrısını hafifletebilir

Orta şiddette Ciddi aktif Crohn hastalığına yakalanan kişileri tedavi edebilen bir ilaç, Birleşik Krallık’ta yaşayan insanlar için kullanılmak üzere onaylandı – sakat bırakan belirtileri ve birçok kişinin yüz yüze kaldıkları acıları azaltacak haberler.

Avrupa Komisyonunun onayı sonrasında, ustekinumab veya Stelara uyuşturucu, geleneksel tedaviye yanıt alınamaması, yanıt alınamaması veya bunlara toleransa sahip yetişkin hastalar için Birleşik Krallık’ta ruhsatlandırıldı.

Ustekinumab, enflamatuar ve bağışıklık tepkilerinde anahtar rol oynayan, doğal olarak bulunan iki spesifik proteini hedef alan Crohn hastalığı için ilk biyolojik ilaçtır.

Biyolojiler, bağışıklık sisteminin spesifik bileşenlerini hedeflemek ve engellemek için tasarlanmıştır.

İngiltere’de en az 115.000 kişi Crohn hastalığına yakalanmış ve her yıl 10.000 kişiden birinde bir tanesi yeni tanısı konuyor. CROhn hastalığı, ağırlıklı olarak insanları birinci ve ikinci etapta etkilese de, herhangi bir yaş veya cinsiyetten herhangi birini etkileyebilen kronik inflamatuar bir bağırsak hastalığıdır. 16-30 yaş aralığında yaşıyor.

Yaşam boyu bir durum olarak, Crohn hastalığının tanısı, hastayla ilişkili zayıflatıcı semptomların bir dizi nedeniyle, iş veya sosyal durumlar gibi günlük yaşamda tam olarak angaje olma yeteneğini ciddi şekilde etkiler. Karın ağrısı ve kramp sıklığı, sık diyare, depresyon, anemi ve hatta kolorektal kanser.

Sarah Berry, Crohn’s ve Colitis UK, “Crohn Hastalığının kontrol edilemeyen semptomlarının kişinin yaşamına etkisi, zayıflatıcı ve yıkıcı olabilir.

Editör

Bu web sitesinde Crohn Ülseratif Kolit ve İBH ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Crohn ile ilgili internet üzerinde dağınık, karışık ve yanıltıcı pek çok bilgi bulunmaktadır. Bu da bir çok crohn hastasının moralini bozmakta, hastalığıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı yöntemlerden medet ummasına yol açmaktadır. Bu web sitesi crohn hastalığıyla ilgili bilimsel her tür bilgi ve gelişmeyi okurlarına sağlıklı bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Bu web sitesindeki bütün yazılar ve açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekiminizin vereceği bilgileri ve ilaçları esas alın. Bize ulaşmak için bilgi@crohntedavisi.com mail adresine yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top button
Close