Ülseratif Kolit ve bağırsak hastalıkları

İskoç uzmanlar kan testiyle bağırsak hastalığını tespit ettiklerini söylüyorlar

0 11

Edinburgh Üniversitesi araştırmacıları 240 kişiden örnekleri analiz ettikten sonra, sağlıklı insanlarda bulunmayan inflamatuar bağırsak hastalığı (İBH) olan hastaların DNA’sındaki kimyasal değişimleri bulundu.

Bu değişiklikler İBH için invaziv ve ağrılı testlerden geçmek zorunda kalan hastalar için alternetif bir teşhis yöntemi olabilir.

 İskoçya 26.000’den fazla kişi Crohn hastalığı ve ülseratif kolit, ishal, mide ağrısı ve aşırı yorgunluğa neden olan da dahil olmak üzere koşulları muzdarip olan İngiltere’de İBH yüksek insidansı vardır.

Elimizdeki testler İBH’ye özgü değildir “, bu yüzden yapmak istediğim şeylerden biri daha hızlı bir şekilde teşhis ve onları er yardım almak için izin için bir yol bulmak oldu: Dr. Nicholas Ventham, Edinburg Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, dedi.

“Endoskopi invaziv olabilir ve X-ışınları bir radyasyon riski taşırken onlar, kendi riskleri ile birlikte gelir. Biz daha az risk taşıyan bir kan testi, gibi basit bir şey sunmak istedik. ”

Birkaç genler İBH bağlantılı olmuştur olarak bu koşullar nedenleri kötü, anlaşılmaktadır ancak gen devralır herkes hasta olur.

Bilim adamları bulgular, diyet ve bağırsak bakterileri gibi faktörler hastalıkları tetikleyebilir nasıl açıklamaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Test sonuçları doktorlar kişinin durumu olma olasılığı ne kadar ciddi tahmin etmek yardımcı olabilir, böylece terapi onlara uygun olabilir.

Sonuçlar ayrıca hastanın uzun dönem prognozu için ipuçları ortaya koyabilir, takım söyledi.

Doğa Communications dergisinde yayımlanan araştırmada çalışıyordum Dr. Ventham, şunları söyledi: “Araştırma daha önce bu toplayıp hastaların bu ciddi tedavi yollarının üzerine olsun önce bu yüzden biz tedavi edilebilir odaklanmıştır nerede hayatları üzerinde gerçekten etkiler.”

bağırsak iltihabı azaltmaya ya bağışıklık sistemi veya cerrahi bastırmak yoluyla İBH odaklanmak için Tedaviler bağırsağın bir bölümü kaldırmak için.

Kampanyacılar İskoç NHS İBH üzerinde £ 72 milyon bir yıl geçirir olarak durum maliyetleri, kanser ve diyabet gibi önemli hastalıklara karşılaştırılabilir olduğunu söyledi. IBD için yamalı bakıma önemli bir Birleşik Krallık denetim hastalar ve özel İBH hemşireler için teleconsultations da dahil olmak üzere, bu yılın başlarında daha iyi tedavi için İngiltere’nin ilk planını devreye İskoç Hükümeti istenir.

Crohn ve Kolit UK için sözcü şunları söyledi: “özel çevre tetikler ve ilgili genetik faktörlerin tanımlanması sonuçta, ülseratif kolit ve Crohn hastalığı üzücü etkileri ile yaşayanların yararına bilgi ilerleyen, araştırma temelini oluşturmaktadır.

“İBH olanlar için hayati önem taşır bina bilgisi ve genetik araştırmalar anlayışı olarak biz, bu alana herhangi gelişmeleri memnuniyetle karşılıyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.