Ülseratif Kolit ve bağırsak hastalıkları

Crohn Hastalığı ve Depresyon

Crohn hastalığı mide-bağırsak sisteminde herhangi bir yerde tutulumu olabilen, bir enflamatuar bağırsak hastalığıdır. Semptomlar arasında karın krampları ve ağrısı, şişkinlik ve ishal sayılabilir. durum remisyon ve alevlenme dönemleri ile karakterizedir.

Crohn ile ilgili belirtilere ek olarak, hastalığı yaşayanlarda çaresizlik, izolasyon duygularına neden olabilir ve muhtemelen depresyona yol açar.

Depresyon oranları genel nüfusa göre Crohn olan kişilerde daha yüksektir. Bilimsel bulgular da Crohn semptomların şiddetinin sıklığıyla depresyon ile el ele gittiğini ortaya koymuştur.  

Crohn Hastalığı: Sen Depresif hissedin Neden

nedenlerle bir dizi neden Crohn hastalığı deneyimi depresyonu olan insanlar. İki durum arasındaki bağlantıyı anlamak etkin mücadele için atılan ilk adımdır. İşte Crohn hastalığı olan insanlar bilmeli budur:

  • Kronik hastalıklar ruh sağlığını etkiler. Kronik bir hastalık ve depresyon hem de muzdarip insanlar birbirlerine sorunu daha da kötü yapar bulabilirsiniz. “Crohn hastalığı olan bireyler kendi kontrolü dışında olan bir kronik hastalık ile ilgileniyor,” Dr Sileo “tedavisi yoktur ve etkilediği, sosyal, akademik, aile ve kişinin yaşamının diğer alanlarında çalışmak.”. Diyor Ekranda “hiçbir tedavi” ağır bir ağırlık taşımaktadır. Ve çok şaşırtıcı, o büyüklükte bir durumla karşı karşıya yaşam üzerinde daha kötümser görüşe yol açabilir. , Umutsuz çaresiz ve karamsar duygu uzamış dönemleri depresyon belirtileridir.
  • Crohn hastalığının fiziksel zorlukları ile başa çıkmak zordur. Sileo Crohn hastalığı “. Çaresizlik ve karışıklık duygusu doğurmak” o kadar önceden kestirilemez çünkü Crohn hastalığı özellikle zor olduğunu söylüyor. “Yukarı ışıl ışıl belirtilerin tehdit her zaman vardır,” diyor. Belirsizlik, bu tür her zaman üzerinde asılı olan normal bir hayat yaşamak için son derece stresli olabilir.
  • . Crohn hastalığı kişisel hayatınızı etkileyebilir istediğiniz için değil, ama hissediyorum çünkü başka seçeneğim yok – fiziksel sorunlara ek olarak, yaşam tarzı değişiklikleri yaparak kendinizi bulabilirsiniz. Crohn hastalığı ile yaşayan insanlar belirtiler nöbetini zaman kendilerini arkadaşlarıyla planları iptal bulmak ve yalnız daha fazla zaman harcama sonunda olabilir. Ya da kendi Crohn hastalığı belirtileri kendi iş performansı öz-değer kaybına yol açabilir, acı neden olarak hızlı bir şekilde zamanlar yaptığı gibi çalışan bunları önlemek olduğunu fark edebilirsiniz. Crohn hastalığı olan bazı insanlar da onların sorunları ile aile ve sevdiklerinize Zahmetli hakkında suçlu hissediyorum ve daha fazla yalıtım yol açan onlardan çekilme.

Crohn Hastalığı Birlikte Depresyon Tedavisi

cesaret verici haber depresyon tedavi edilebilir bir durum olduğunu, ancak profesyonel yardım gerektiren biridir Sileo diyor. Eğer Crohn hastalığı ve depresyon belirtileri sergileyen olabilir düşünüyorsanız, aşağıdaki adımlar doğru yolda geri almak için size yardımcı olabilir:

  • . Profesyonel konuş Aile hekimi, bir ruh sağlığı danışman ya da size yardımcı olabilecek bir psikolog bulmanıza yardımcı olabilir. Ruh sağlığı profesyoneli gibi gerçekçi hedefler belirleme ve düşünme olumsuz kalıplarını belirleme olarak depresyon belirtileri ile mücadele için stratejiler geliştirmek için sizinle birlikte çalışacaktır.
  • SİZİN için olumlu bir şey yapmak. Birçok kişi ılımlı egzersiz planı başlamadan veya meditasyon teknikleri öğrenme olumlu sonuçlar verebilir bulabilirsiniz. Ayrıca yeni bir hobi başlatmak ya da her zaman gitmek istedim bir yeri ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Kenara Saatin ayarlanması sizin için zevkli olan şeyler hayatta birçok pozitif size hatırlatacaktır yapmak.
  • Bazı insanlar için, alınması antidepresanlar çözüm olabilir. Depresyon tedavisi ve diğer yaşam tarzı değişiklikleri ile rahatladım değilse, doktorunuz gibi bir antidepresan reçete edebilir sertralin (Zoloft) veya fluoksetin(Prozac). Ilaçlar genellikle Crohn hastalığı yönetmek önemli bir parçası olduğundan, herhangi tartışmak emin olun antidepresan siz de gastroenterolog ile reçete ediyoruz. Bu olumsuz etkileşimleri engeller Crohn ilaçlar . MD olmayan bir ruh sağlığı uygulayıcısı yeni bir ilaç sizin Crohn ilaçları nasıl etkileyeceğini bilmiyor olabilir, ama gastroenterolog olacak.

Crohn hastalığı olan kişilerde depresyon tedavisinde özellikle önemlidir. “Depresyon bağışıklık sistemi üzerinde hasara yol açtı,” Sileo diyor. “Crohn bir bağışıklık sistemi hastalığı, depresyon tedavisi zaten bağışıklık sistemini overtaxing önlemek için çok önemlidir çünkü.”

1 yorum
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası