Ülseratif Kolit ve bağırsak hastalıkları

Naltrekson kullanımı Crohn’da iltihaplanmayı Azaltıyor

0 13

Penn Eyalet Tıp Koleji’nde Naltrekson üzerine yapılan araştırma çalışmasında Crohn hastalarında inflamasyonun azaldığı gözlemlendi.

Crohn hastalığı sistemde, karın ağrısı, ishale neden olan ya ve kilo kaybına yol açan kronik iltihabi bir barsak hastalığıdır. Crohn hastalığı için tedavi, inflamasyonu düşürmek üzere tasarlanmıştır, ancak bu tedavide enfeksiyon ve lenfoma gibi nadir, ancak ciddi yan etkiler ile ilişkili durumlar olabilir. Araştırma endorfin ve ekefalinler, opioid sistemin bir parçası, iltihap gelişmesi veya devamında bir role sahip olduğunu göstermektedir.

alkolikler ve uyuşturucu kullanıcıları için temiz kalmak, bu bağımlılıklardan kurtulmalarına yardımcı olmak için kullanılan bir ilaçtır. Ağrıyı düzenler ve hücre büyümesi, onarımı ve inflamasyona katılır, vücudun opioid sistemini inhibe eder. Naltrekson hücrelere bir bağlanan yle bloke vücudun kendi enkephalins dahil opioidlerin etkilerini artırarak ,üretimine katkıda bulunır.

“Crohn hastalığının nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, araştırmalar, çevresel, genetik, mikrobik, bağışıklık ve immün olmayan faktörlerin karmaşık etkileşimi içeren bir açıklama yaparlar,” diyor Profesör Doktor Jill P. Smith. “Biz opioidlerin sistemin katılması durumunda na müdahale ettiğini ve bunun da  yoluyla inflamasyon karşıtı bir sonuca yol açacağını düşünüyoruz.”

Araştırmacılar, aktif Crohn hastalığı olan 40 hastayı çalışmaya aldı. Hastalara 12 hafta boyunca naltrekson ya da  plasebo verildi. Tüm hastalar daha sonra 12 hafta boyunca naltrekson almaya devam ettiler. Bu hastalar hangi tedaviyi aldıklarını bilerek devam ettiler, sağlık kuruluşu  çift kör çalışma yaptı.

Naltrekson ile tedavi edilenlerin yüzde seksen sekizi plasebo ile tedavi edilen hastalara yüzde kırk oranla Crohn Hastalık Aktivite İndeksi puanlarında en az 70 puanlık düşüş vardı. CDAI Crohn hastalarında semptomları ölçmek için kullanılan bir puan sistemidir. Araştırmacılar bir yanıt düşündüren tedavinin en az 12 hafta sürmesini gerektirir, diyorlar ve bu  tedavi dört veya sekiz haftada istatistiksel fark kaydetti. Sonuçlar Digestive Diseases and Sciences dergisinde yayınlandı.

Gastrointestinal inflamasyon biyopsi örneklerinden kolonoskopi ve skorları üzerine bağırsak görünüşü değerlendirildi. 12 hafta sonra, araştırmacılar plasebo alanlarda hiçbir değişiklik kaydetmedi. Ancak, naltrekson olanların yüzde 78’inin bağırsak yüzeyinde iyileşme yaşandı.

Kolonoskopi üzerinde görüldüğü gibi aşağıdaki 12 hafta boyunca naltrekson yerleştirildi sonra 12 hafta boyunca plasebo aldı ve bu hastalar için, yüzde 70 kolon CDAI puan ve şifa en az 70 puan düşüş yaşadı. Ek bir 12 hafta (24 toplam hafta) naltrekson kullanımı devam hastalarda hastanın 50’sinde (az 150 puan) hafifleme neden CDAI skorlarında bir başka 75-noktalı bir düşüş vardı.

“Biz naltrekson plasebo ile tedavi edilen kontrollere kıyasla şiddetli Crohn hastalığı orta ve olguların klinik ve inflamatuar aktiviteyi artırır raporu verdi,” dedi Smith.

Araştırmacılar Crohn hastalığı olan çocuklarda Naltrekson kullanımında bakmak için klinik deneyler planlama ve Crohn hastalığı olan çocuklarda naltrekson kullanımına ilişkin Gıda ve İlaç İdaresi yetim ilaç statüsü garantiledi. – Smith ve Zagon bir enflamatuar bağırsak hastalığı naltrekson kullanımı için patent tutun ve ülseratif kolit.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.