Reklam Bölümü
Crohn Alternatif Tedavi

Crohn ve Biorezonans Tedavisi

Özellikle modern plaza insanının hayatını kabusa çeviren Crohn hastalığı, sindirim sistemi ile ilgili olan bölümleri doğrudan etkileyen kronik ve iltihabi bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor. Etkileşimde bulunduğu bölümlerde yaralar ve kalınlaşmalar oluşturmasının yanı sıra ülser ve daralmalar da oluşturabiliyor. Henüz bulaşıcı olup olmadığı konusunda net bir bilgi olmamakla birlikte, kentsel bölgelerde, özellikle plaza çalışanları gibi yoğun stres altında çalışanlarda daha fazla görülüyor. Bulaşıcı olup olmaması konusunda kesinleşmiş bilgiler bulunmamasına karşın, crohn hastasından sağlam kişiye geçiş olmadığı ancak virüs veya bakteri türü infeksiyözün direnci az olan bireye geçmesiyle hastalığı tetikleyebileceği ve hastalık oluşumunda rol oynayacağı öngörülüyor.

Hastalığın nedeni ise tam olarak saptanamamış, kadın ve erkeklerde görülme oranında ise bir farklılık gözlemlenmemiştir. Ancak sigara içenlerin, içmeyenlere oranla bu hastalığa yakalanma olasılığının daha yüksek olduğu tespit edilmiştir. Hastalığın seyri kişiden kişiye değiştiği gibi, tedavi sürecine yanıt alınması da kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Crohn hastalığının belirtilerini ise; yorgunluk, cilt döküntüleri, karın ağrısı ve şişlik, aşırı uyku ihtiyacı, ağrılı ve zaman zaman kanlı ishal, kusma, belirsiz şekilde ateşin yükselmesi, iştahın kesilmesi bunlara bağlı olarak kilo kaybı şeklinde sıralayabiliriz. Ancak bu belirtiler crohn hastalığının tutulduğu alana göre değişkenlik göstererek, her kişide aynı belirtileri yansıtmayabilir. Bu etkenlerin yanı sıra hastalığın ilk döneminde oluşabilen olası komplikasyonlar, hastalığı teşhis etmekte zorluk yaratabilmektedir. Hastalığının seyri içerisinde, ileriki dönemlerde eklem ağrıları, göz iltihapları, bağırsak tıkanıklığı, bağırsaklarda kanama, deri iltihapları gibi rahatsızlıkların ortaya çıktığı görülebilmektedir.

Gıda intoleransı testi ile beslenmenizi düzenleyebilirsiniz

Crohn hastası olan bireyler için öncelikli olarak beslenme konusunda belli konularda dikkatli olması önerilerek, bu durum kişiden kişiye farklılık gösterdiği için, size dokunan şeyleri yemekten kaçının şeklinde telkinlerde bulunulur. Kişilerin yaptıracağı gıda intoleransı testi ile hangi besinlere karşı reaksiyon göstereceği bilgisinin edinilmesi kişiye bu anlamda yardımcı olarak, beslenme konusunda daha doğru hareket etmesini sağlayabilir.

Tüm bunların yanı sıra bu hastalığa yakalanmış kişilerin genel anlamda kaçınması gereken besinler; alkol, süt ürünleri, yağlı gıdalar, baharat, bağırsakları tıkayabilecek sert fındık, patlamış mısır cinsi besinler, lif oranı fazla olan yiyecekler olarak sıralanabilir.

Her hastalıkta olduğu gibi, bu hastalıkta da sağlıklı beslenmenin önemini göz ardı etmemek, kendi vücudunu tanımak ve hastalığın seyrini hızlandıran, rahatsızlığı arttıran besinlerden kaçınmak gerekmektedir. Günde dört öğünü, küçük besinler tüketerek geçirmeye çalışmakla işe başlanılabilir.  Özellikle bağırsak daralması etkisiyle karşı karşıya olan hastaların kabuklu ve sert besinleri tüketmekten kaçınması, ağrıyı, kasılmaları ve krampları önlemeye yardımcı olacaktır. Kişi kendine iyi gelen besinleri tespit etmekte zorlanması halinde bu konuda destek almak adına bir yiyecek günlüğü tutarak doktoruna beslenme konusunda neler yapabileceğini danışabilir.

Biorezonans ile tedavi süreci destekleniyor

Gıda intoleransı testi, hem bu hastalığa sahip hem de belli bir rahatsızlığı olmayan bireylerde nasıl beslenilmesi gerektiğine dair bilgi verici olabiliyor ve kişiye hayatına dair oldukça önemli bir yol gösteriyor. O nedenle crohn hastalığı tedavisine başlayan bireylerin bu testi yaptırması ve doğal tıp metodu olan biorezonans tedavisi ile crohn hastalığı tedavi süreci desteklenebilir.

Editör

Bu web sitesinde Crohn Ülseratif Kolit ve İBH ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Crohn ile ilgili internet üzerinde dağınık, karışık ve yanıltıcı pek çok bilgi bulunmaktadır. Bu da bir çok crohn hastasının moralini bozmakta, hastalığıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı yöntemlerden medet ummasına yol açmaktadır. Bu web sitesi crohn hastalığıyla ilgili bilimsel her tür bilgi ve gelişmeyi okurlarına sağlıklı bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Bu web sitesindeki bütün yazılar ve açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekiminizin vereceği bilgileri ve ilaçları esas alın. Bize ulaşmak için bilgi@crohntedavisi.com mail adresine yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top button
Close